Kolorowe ręce

Jak zostać wolontariuszem?

Wolontariat kojarzy się głównie z bezpłatną pracą. Niewiele osób zdaje sobie jednak sprawę z tego, że to przede wszystkim misja i chęć niesienia pomocy najbardziej potrzebującym. Nikt nie oczekuje za to wynagrodzenia, bo za pomoc nie oczekuje się zapłaty. Jak można zostać wolontariuszem? Tego dowiesz się z poniższego artykułu. Wolontariat – co to jest? Wolontariat … Czytaj dalej Jak zostać wolontariuszem?

jak-pomoc-ubogim-rodzinom

5 sposobów, jak pomóc ubogim rodzinom

W Polsce wciąż wiele rodzin żyje w skrajnym ubóstwie. Jak im pomóc? Co zrobić, aby mieć pewność, że nasze pieniądze lub produkty trafią do potrzebujących? Przedstawiamy 5 sposobów na pomoc ubogim rodzinom. Poznaj najpopularniejsze instytucje charytatywne w Polsce. Bank Żywności Szlachetna Paczka Fundacja Siepomaga Fundacja D.O.M Akcja Humanitarna „Życie” 1. Bank Żywności W Polsce działa … Czytaj dalej 5 sposobów, jak pomóc ubogim rodzinom

Wolontariusz z dzieckiem

Co to jest wolontariat? Jakie są rodzaje wolontariatu?

Wolontariat to dobrowolna praca na rzecz innych. To, co wyróżnia ją wśród innych „zawodów”, to fakt, że jest ona bezpłatna. Za pomoc na rzecz słabszych, chorych, potrzebujących nie są przewidziane żadne wynagrodzenia, a już na pewno nie w formie pieniężnej. Wolontariat może przyjmować różne formy, pomagać mogą nawet dzieci. Na czym więc polega wolontariat i … Czytaj dalej Co to jest wolontariat? Jakie są rodzaje wolontariatu?