Nowoczesny sterylizator do butelki

Nie da się ukryć, że pojawienie się w domu małego dziecka wiąże się z wieloma zmianami. Jedną z nich jest niewątpliwie konieczność dużo większej dbałości o czystość i higienę.
Szczególny nacisk należy położyć na czyszczenie rzeczy i zabawek, z których będzie korzystać dziecko. Dotyczy to przede wszystkim butelek do karmienia, które często są w użyciu już od pierwszych dni życia dziecka.

Czy samo mycie butelek jest wystarczające?

Każdy z nas doskonale zdaje sobie sprawę, że butelki do karmienia, z których pije dziecko muszą być czyste. Nie każdy jednak wie, jak zapewnić właściwy poziom czystości. Czy samo mycie butelek wystarczy czy też należy zrobić coś więcej?

Butelki do karmienia należy dokładnie myć po każdym posiłku dziecka, gdyż w resztkach mleka bardzo łatwo mogą się pojawić bakterie, które mogą zaszkodzić dziecku i przyczynić się do powstania problemów żołądkowych.

Z tego względu butelki dokładnie myjemy płynem do mycia naczyń lub specjalnym płynem do butelek po każdym użyciu. W dokładnym umyciu butelek mogą nam pomóc specjalne szczotki stworzone do tego celu, które pozwalają nam na dokładne umycie każdego zakamarka.

W przypadku starszych dzieci samo umycie butelek będzie wystarczające, gdyż ich układ pokarmowy jest już dojrzały. W przypadku młodszych dzieci samo mycie butelek jest niewystarczające i po umyciu butelki należy dodatkowo poddać sterylizacji.

karmienie dziecka butelką

W jaki sposób sterylizować butelki?

Jednym ze sposobów sterylizacji butelek jest metoda wykorzystywana w przeszłości przez naszych rodziców, czyli gotowanie butelek we wrzątku. Wystarczy jedynie zagotować wodę w dużym garnku, a następnie wrzucić do niej butelki i gotować przez kilka minut. Niestety sposób ten jest niezbyt wygodny i czasochłonny, więc najczęściej decydują się na niego osoby, które butelek używają sporadycznie.

Drugą metodą jest przeprowadzenie sterylizacji z wykorzystaniem sterylizatora. Sterylizator do butelki to pojemnik, do którego należy włożyć butelki i smoczki, dolać trochę wody, a następnie przykryć i włożyć do mikrofalówki na parę minut. Po tym czasie wyciągamy pojemnik z kuchenki mikrofalowej i mamy do dyspozycji wysterylizowane butelki.

Zalety sterylizatorów do butelek

Sterylizatory do butelek pozwalają na przeprowadzenie szybkiej i łatwej sterylizacji. Wystarczy jedynie kilka minut, żeby mieć do dyspozycji czyste butelki. Dodatkowo użycie sterylizatora niweluje ryzyko poparzenia się, o które łatwo podczas wyciągania butelek z wrzątku.

Użycie sterylizatora jest banalnie proste i nie wymaga żadnych specjalnych umiejętności. Wystarczy jedynie posiadać w domu kuchenkę mikrofalową, żeby być w stanie z niego korzystać.

Dużą zaletą sterylizatorów jest to, że jeśli nie zdejmiemy z niego pokrywki po sterylizacji, to butelki pozostaną sterylne nawet przez 24 godziny. Dzięki temu nie musimy sterylizować butelek na ostatnią chwilę, tylko możemy to zrobić znacznie wcześniej, w dogodnym dla siebie momencie.

Do jakiego wieku należy sterylizować butelki?

Generalnie zaleca się podawać dziecku pokarm w sterylnych butelkach do ukończenia przez nie pół roku. W tym wieku dzieci mają już najczęściej wystarczająco dojrzały układ pokarmowy, żeby rezygnacja ze sterylizacji nie wiązała się z nieprzyjemnymi konsekwencjami. W tym wieku wystarczy najczęściej przelanie umytych butelek wrzątkiem lub nawet samo dokładne umycie.

Sterylizator do butelek — podsumowanie

Sterylizator do butelek ma za zadanie ułatwić życie rodziców i pozwolić im na szybkie i łatwe przeprowadzenie sterylizacji. Jest to przydatny sprzęt zwłaszcza w przypadku, gdy dziecko jest karmione głównie z butelki i butelki muszą być sterylizowane kilka razy na dobę. Sprawdź stronę producenta sterylizatorów do butelek Nanobebe.pl.

3 komentarze dla “Nowoczesny sterylizator do butelki

 1. Jadzia Pelc says:

  Ja butelki zawsze myłam po każdym karmieniu, mam nawet specjalny zestaw szczoteczek i tak dalej. W życiu nie pomyślałam, że można kupić sterylizator do butelek, świetna sprawa!

  • Marynia says:

   Te szczoteczki mega szybko się prują, psują… też smoczki trudniej umyć. :/ Mam sterylizator od drugiego dzidziusia i to jest GAME CHANGER.

 2. mamusiaa says:

  Miałam przy córce sterylizator do butelki i to była cudowna rzecz. Wszystko czyste i domyte elegancko. Polecam każdej koleżance 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.