hipnoza-regresyjna

Hipnoza regresyjna, co to jest? Historia hipnozy regresyjnej

Hipnoza regresyjna jest formą terapii, która pomaga w zlokalizowaniu źródła problemu, powróceniu do wspomnień, a także przepracowaniu własnych emocji i traum. Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj dalej!

Jaka jest historia hipnozy regresyjnej?

Hipnoza regresyjna ukształtowała się na skutek badań nad ludzką psychiką i chęcią zrozumienia mechanizmów jej działania. Styczność z hipnozą miał sam Sigmund Freud, który współpracując z Eugenem Bleulerem, początkowy wykorzystywał hipnozę do wywoływania wspomnień. Z czasem jednak porzucił te działania na rzecz psychoterapii i psychoanalizy. Pierwsze wzmianki o hipnozie regresyjnej datowane są na lata 60. XX wieku, kiedy to nie była jeszcze uznawana za metodę psychoterapeutyczną, a zajmowała się nią grupa amatorów lubiących eksperymenty. Hipnozę regresyjną opisuje mmadeja.com, oferująca sesje terapeutyczne, warsztaty i szkolenia z tego zakresu.

Wśród tych osób była Dolores Cannon, która zafascynowana regresją hipnotyczną i reinkarnacją opracowała własną metodę terapeutyczną, pozwalającą na uzyskaniu od badanego jak największej ilości informacji – QHHT – Quantum Healing Hypnosis Technique. Dolores prowadziła regularną praktykę od 1979 roku, a jej sesje od początku budziły ciekawość i szybko stały się popularne. Z biegiem czasu poglądy Cannon ewoluowały i rozszerzyły się o badanie istot pozaziemskich i ich wpływu na naszą planetę.

Czym jest hipnoza regresyjna?

Hipnoza regresyjna jest stanem, w który wprowadza się pacjenta, aby umożliwić mu przypomnienie sobie wydarzeń z przeszłości, chwil, występujących myśli, uczuć, obrazów z aktualnego bądź też poprzedniego wcielenia, które oddziałują na aktualne życie poddawanego terapii.

Pacjent, który poddawany jest hipnozie regresyjnej nie tylko z uwagą i niezwykle szczegółowo opisuje przeszłe wydarzenia, ale znajduje się w takim stanie świadomości, który pozwala na uaktywnienie potencjału przejrzystego myślenia i analizowania. Terapia ta pomaga w naprawie śladu pamięciowego, który miał negatywny wpływ na życie pacjenta.

Specjaliści stosujący hipnozę regresyjną zwracają uwagę również na pewne powtarzające się zjawisko. Mianowicie podczas hipnoterapii pacjenci odnajdują się w poprzednich wcieleniach, gdzie często spotykają bliskich i dostrzegają relacje między tymi osobami, które bezpośrednio i w dalszym ciągu działają na ich obecne życie. Pewne powtarzające się schematy pozwalają na zrozumienie biegu wydarzeń, a ich analiza określa działania, których należy się podjąć, aby zakończyć dany schemat. Hipnoza regresyjna bardzo często pomaga w zrozumieniu, że pierwotna przyczyna choroby nie jest bezpośrednio związana teraźniejszością, szczególnie jeśli mowa o nerwicach czy zaburzeniach lękowych.

Czy hipnoza regresyjna jest skuteczna?

Hipnoterapia regresyjna, u osób, które otwarte są na ten typ terapii, wykazuje wysoką skuteczność. Ta metoda terapii pomaga w uwolnieniu tłumionych, od dawna, emocji, pomaga na zmianę w zachowaniach międzyludzkich, a także uczy nowych wzorców zachowań. Proces hipnozy regresyjnej, który prowadzony jest przez specjalistę z odpowiednia wiedzą i doświadczeniem, często przynosi pacjentowi ulgę, wyzwala od odczuwanego dotychczas leku i pozwala na nowe, szczęśliwe życie.

Podsumowując, hipnoza regresyjna stosowana jest jako skuteczne narzędzie terapeutyczne od wielu lat. Wykazuje wysoki poziom skuteczności, a jej zwolennicy udowadniają, że pomaga ona wyzbyć się negatywnych emocji, traum, lęków czy chorób, które mogą być wynikiem przeżyć, których pacjent nie pamięta. Właściwie poprowadzona jest w pełni bezpieczna i ma rzeszę oddanych sympatyków.

3 komentarze dla “Hipnoza regresyjna, co to jest? Historia hipnozy regresyjnej

  1. Odmieniona says:

    A ja jestem po terapii hipnozą regresyjną i muszę przyznać, że tak jak w to nie wierzyłam, tak wiele problemów zniknęło z mojego życia. Nawet nie sądziłam, że tak dużo może być we mnie zakorzenione, a tu z pomocą terapeutki udało się wiele rzeczy przepracować. teraz jestem szczęśliwym człowiekiem.

  2. Łotka says:

    Jak chodzi o te uwalnianie traum i emocji to jestem w stanie w to uwierzyć… Ale poprzednie wcielenia, c’mon….

  3. Krysia55 says:

    O tak, jak dla mnie każda forma wyzwolenia, wyzwolenia zalegających emocji jest na plus! U mnie ta metoda sprawdziła się dość dobrze z regularną medytacją.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.