brzuch naznaczony rozstępami

Plastyka brzucha po ciąży — czy warto?

W czasie ciąży organizm kobiety narażony jest na wiele zmian, najbardziej dotykają one brzucha, który rośnie pod wpływem rozwijającego się płodu. Nic więc dziwnego, że po porodzie długo nie wraca on do pierwotnego wyglądu. Bywa tak, że nie jest już mu to w ogóle dane. Obwisła skóra i nadmiar tkanki tłuszczowej na brzuchu to dla wielu pań rzecz nie do zaakceptowania. Czy da się coś z tym zrobić?

Plastyka brzucha – co to?

Plastyka brzucha inaczej nazywana jest abdominoplastyką. To zabieg z zakresu chirurgii plastycznej. Operacja brzucha polega na wycięciu nadmiaru obwisłej skóry oraz tkanki tłuszczowej. Podczas zabiegu abdominoplastyki często dodatkowo zszywa się rozstęp mięśni prostych, dzięki czemu brzuch przestaje być wypukły. Pociążowa plastyka brzucha to jedna z usług ClinicForYou, która pozwala odzyskać dawny wygląd i pozbyć się kompleksów. Dla wielu kobiet to jedyny sposób, by usunąć nadmiar skóry z brzucha po ciąży.

Plastyka brzucha po ciąży – czy warto?

Operacja plastyczna brzucha nie jest trudnym zabiegiem, ale jak każdy inny – może budzić obawy. Czy warto więc po ciąży zdecydować się na taki krok? Zdecydowanie tak! Oczywiście tylko wówczas, jeśli po porodzie postawiło się na zdrowy tryb życia, dobrze zbilansowaną dietę, aktywność fizyczną, a mimo to wciąż nie udaje się odchudzić brzucha.

Warto wiedzieć, że jeśli problemem jest nadmierna ilość tkanki tłuszczowej na brzuchu, wówczas można rozważyć samą liposukcję brzucha. Tego typu operacja polega na odessaniu miejscowo nagromadzonej tkanki tłuszczowej. Jest zdecydowanie mniej inwazyjna niż plastyka brzucha.

W zależności od tego, jak duży jest nadmiar skóry na brzuchu, można zastanowić się nad mini plastyką brzucha. Jest to zabieg mniej inwazyjny niż pełen lifting brzucha. Nacięcie jest krótsze, więc i blizna zdecydowanie mniejsza. Oczywiście to chirurg plastyczny podczas konsultacji dobiera odpowiedni zabieg, ale warto wiedzieć, że jest alternatywa – mini plastyka brzucha.

W sytuacji, gdy w wyniku przebytej ciąży nie jest się zadowoloną z wyglądu brzucha, warto wziąć pod uwagę operacyjną poprawę tego jak się prezentuje.

Plastyka brzucha – ceny

A jaka jest plastyki brzucha cena? Ile trzeba zapłacić za tego typu operację plastyczną? Tutaj ceny są różne. Można zaryzykować nawet stwierdzenie, że cena jest ustalana indywidualnie. Wiele zależy bowiem od tego, czy nie konieczny jest jeszcze jakiś dodatkowy zabieg. Można jednak założyć, że chcąc poddać się abdominoplastyce, trzeba liczyć się z kosztem minimum 5 000 zł, a maksimum nawet 25 000 zł.

Przeciwwskazania do wykonania liftingu brzucha

Lekarz kwalifikujący do zabiegu, może odmówić go pacjentce z wielu powodów. Przede wszystkim nie powinno się wykonywać plastyki brzucha wcześniej niż 6 miesięcy po porodzie. Przeciwwskazaniem jest również karmienie piersią, bowiem leki stosowane do znieczulenia przenikają do mleka matki. Kobiety, które planują kolejną ciążę, również powinny wstrzymać się z decyzją o poddaniu się tego typu zabiegowi.

A jakie są jeszcze przeciwwskazania? Przede wszystkim wszelkie choroby nowotworowe, infekcje, choroby wykluczające znieczulenie lub utrudniające gojenie się ran, problemy z krzepliwością krwi, nadciśnienie, nadczynność tarczycy, a także blizny i zrosty w obrębie brzucha.

2 komentarze dla “Plastyka brzucha po ciąży — czy warto?

  1. plasuś says:

    Moim zdaniem to nie jest na zasadzie, czy warto, czy nie. Oczywiście, że warto! Jak się nie jest zadowolonym ze swojego wyglądu, to dobrze jest to zmienić. Tylko niestety nie zawsze się ma na to kasę. Dobrze jednak, że zaznaczacie, że przed kolejnymi ciążami nie ma co się tego tykać, bo nie wiedziałam, że to przeciwwskazanie.

  2. MakaFakaFą says:

    Mniej żreć, a więcej ćwiczyć!!! Większość ludzi idzie teraz na łatwiznę i szuka odpowiedniej kliniki, która pomoże wyzbyć się swoich kompleksów… Takie kliniki na tym zarabiają, więc warto się zastanowić, czy nie lepiej przeznaczyć pieniądze na ćwiczenia (naturalne) czy na operacje, która może nieść ze sobą jakiejś powikłania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.