Stoki narciarskie

Gdzie na narty z rodziną?

Rodzinny wypad na narty to niełatwe logistycznie wydarzenie. Trzeba wybrać lokalizację, w której znajdują się stoki wystarczająco łatwe dla dzieci, ale jednocześnie atrakcyjne dla dorosłych, zarezerwować noclegi, opłacić karnety, aby potem nie stać w kolejkach… Aby trochę ci w tym pomóc, przygotowaliśmy listę polecanych ośrodków narciarskich.

Beskid Sport Arena

Ośrodek narciarski dla dorosłych i dzieci to np. Beskid Sport Arena, który mieści się w Szczyrku. Znajdziesz tam dwie, łatwe niebieskie trasy (przy czym jedna z nich jest o długości 200 m, a różnica wzniesień to zaledwie 20 m, jest to więc idealne miejsce na rozpoczęcie nauki). Oprócz tego przygotowana jest jedna czerwona (trudna) i jedna czarna (bardzo trudna) trasa dla dorosłych i zaawansowanych dzieciaków.

A jeśli ktoś z was woli snowboard, lecz jednocześnie wjazd wyciągiem narciarskim stanowi źródło frustracji i nieustannych porażek, mamy dobrą wiadomość, bo w Beskid Sport Arena dostępna jest także kolej linowa. Dzięki kamerkom można podejrzeć, jakie aktualnie warunki panują na stokach, a w restauracji dla narciarzy będzie można się zregenerować i nabrać sił na dalsze szusowanie.

Kotelnica Białczańska

Kotelnica Białczańska to raj dla narciarzy oraz snowboardzistów. Oferuje 14 km tras o różnym stopniu trudności, a także snowpark i trasy biegowe. Dominują trasy niebieskie oraz czerwone, jest też kilka zielonych, dla początkujących. Zapalonym narciarzom na pewno spodoba się informacja, że są tam również trasy homologowane przez FIS.

Na terenie ośrodka znajduje się dwanaście wyciągów narciarskich (głównie orczyki, ale są też przenośniki taśmowe) oraz dziewięć kolei krzesełkowych (3-, 4- oraz 6-osobowe).

Wybór idealny, prawda? Niestety, nie tylko ty tak stwierdzisz. Dlatego musisz liczyć się z tym, że w Kotelnicy Białczańskiej jest zawsze dużo ludzi, dzieci trzeba będzie przez cały czas pilnować. I zdecydowanie nie polecamy weekendowych wyjazdów, lepiej wybrać się w tygodniu.

Kompleks Zagroń

Wolisz spokojniejsze miejsca? Wybierz ośrodek Beskid Sport Arena w Szczyrku lub wybierz się do Istebnej, gdzie swoją ofertą kusi Kompleks Zagroń. Co prawda wybór tras nie jest duży, a ich stopień trudności niski, to zrekompensuje do Park Wodny Olza oraz smaczna restauracja. Plusem jest to, że najdłuższa w Zagroniu trasa jest też jednocześnie jedną z najszerszych w Polsce. To sprawia, że nawet jak jest wielu narciarzy i snowboardzistów na stoku, warunki do jazdy są bardzo dobre.

A jak Zagroń znudzi się już tobie i twojej rodzinie, podjedź trochę dalej do drugiego ośrodka, Złoty Groń i zacznij zabawę od nowa.

Centrum Szkoleń Narciarskich Nosal

Gdy mowa jest o nartach, nie sposób pominąć Zakopanego, gdzie mieści się Centrum Szkoleń Narciarskich Nosal. To ośrodek z niezbyt wymagającymi trasami, odpowiednimi dla dzieci. Co prawda to wszystko niebieskie trasy, a więc mało ekscytujące dla dorosłych, za to maluchy będą miały się gdzie wyszaleć. Szczególnie że polecamy od razu skorzystać ze szkoły narciarskiej dla najmłodszych, której patronem jest Miś Stramuś.

Nowa Osada

Zarówno coś dla małych, jak i dużych oferuje ośrodek narciarski Nowa Osada w Wiśle. Do najbardziej atrakcyjnych należy trasa czerwona, niebieska oraz nartostrada i na początek każdej z nich można dostać się koleją linową krzesełkową. Oprócz tego jest coś dla najmłodszych – to trasy Krasnal, Maluch oraz Beskid, których długość nie przekracza 250 m, a różnica poziomów w przypadku „najtrudniejszej” z nich wynosi 42 m. To świetny kierunek na weekendowy wyjazd z rodziną.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.