Rodzinny wypoczynek

Jak spędzić czas z rodziną? Pomysły na spędzanie czasu z rodziną

Mieszkanie z rodziną nie zawsze jest jednoznaczne ze spędzaniem z nią wolnego czasu. W dzisiejszych czasach, gdy każdy ma mnóstwo zajęć, z pracy wracamy późno, a dzieci spędzają dnie głównie w świecie wirtualnym, wolny czas wydaje się być czymś na wagę złota. Jak zorganizować aktywności, aby czas z bliskimi był wyjątkowy?

Jak spędzić czas z rodziną – organizacja dnia

Z uwagi na nawał zajęć może być Wam trudno się dograć. Ile razy próbowaliście zaplanować czas choćby we dwoje, Ty i Twoja małżonka/ małżonek? Nie było to łatwe zadanie, prawda? Nieco więcej energii będziesz z pewnością potrzebować, jeśli chcesz włączyć do tego planu również swoje dzieci, zwłaszcza jeśli mają one dużo dodatkowych zajęć pozalekcyjnych.

Przed dniem, który chcesz spędzić z rodziną, sprawdź więc harmonogramy każdego z Was lub ustal, kiedy będziecie mieć dla siebie czas. Może to brzmieć nieco absurdalnie, ale jeśli Wasze wspólne aktywności mają być przyjemnością, warto upewnić się, że nie będziecie wykonywać ich z zegarkami w rękach.

Pomysły na spędzenie czasu z rodziną

Jeśli macie już zaplanowany wspólny dzień, warto zastanowić się, co lubicie razem robić. Oczywiście, każdy jest inny, dlatego też warto w ciągu wspólnego dnia znaleźć aktywności, które cieszyć będą każdego z domowników. Możecie ten czas podzielić lub znaleźć rzeczy, które Was łączą. Jeśli przykładowo lubicie naturę i wspólne wypady w góry, dzieci najprawdopodobniej również się w takiej aktywności odnajdą (o ile oczywiście nie jest to pierwszy raz i pociechy z braku uwagi opiekunów nie zaczęły coraz bardziej zatapiać się w świecie wirtualnym). A może odrobina rywalizacji? To powinno spodobać się szczególnie rodzeństwu, które może prześcigać się na przykład w strzelaniu z łuku lub zabawie w kręgle. Warto zadbać o takie aktywności, które będą inne od tego, co robicie na co dzień, aby ten czas był wyjątkowy dla każdego z Was.

Wspólne gotowanie i inne codzienne aktywności

Codzienność również jest ważną rzeczą w Waszych relacjach. Aktywności takie jak wspólne gotowanie czy sprzątanie, czyli tak zwana proza życia to ważny elementem tworzenia więzi. Warto dodać do niego trochę magii. Możecie umówić się, że raz na tydzień każdy z domowników będzie gotował swoją ulubioną potrawę – oczywiście, w przypadku dzieci przy pomocy któregoś z dorosłych. To dla każdego z Was może być świetna zabawa.

Warto również każdego dnia znaleźć czas choćby na krótkie pytanie o to, jak każdemu z domowników minął dzień. Nawet jeśli odpowiedź będzie jednozdaniowa, bliscy będą mieli poczucie, że troszczycie się o siebie nawzajem, a oni spędzają swój czas w domu pełnym miłości i wzajemnego zainteresowania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.